Pomóżmy dzieciom z Ukrainy

autor: KAJA Komputerdata: 24.03.2022kategoria: Aktualności

KAJA KOMPUTER we współpracy z GMINĄ WSCHOWA organizują zbiórkę używanych komputerów. Po sprawdzeniu i przygotowaniu sprzęt będzie przekazywany dzieciom z Ukrainy, które wraz ze swoimi bliskimi osiedlają się na terenie naszej gminy.
Pomagamy w obszarze, na którym znamy się najlepiej.

Jak Ty możesz pomóc?
Jeśli posiadasz będącego w dobrym stanie, sprawnego ale zbędnego laptopa (lub komputer stacjonarny) – możesz dać mu drugie życie wspierając ogólnopolską zbiórkę notebooków, które będą przekazywane uczniom z rodzin ukraińskich.

Gdzie możesz oddać komputer?
Przynieś urządzenie do punktu zbioru darów prowadzonych przez Gminę we Wschowie, przy ul. Łaziennej 1 lub do firmy KAJA KOMPUTER: Wschowa Pocztowa 11a.

Jaki komputer możesz przekazać?
Pamiętaj by komputer, który chcesz przekazać nie miał uszkodzeń mechanicznych, był sprawny technicznie. Jeśli to laptop to nie zapomnij o zasilaczu i baterii. Nie zapomnij o usunięciu swoich danych! Przygotuj sprzęt w taki sposób, jakbyś miał go podarować bliskiej osobie.

 

Minimalna specyfikacja:
• System operacyjny: bez systemu lub z systemem
• Wiek komputera: komputer nie starszy niż 7-letni
• Procesor: wskazane by był to minimalnie procesor Intel i3, lub odpowiednik AMD
• Pamięć RAM: minimalnie 4 GB
• Matryca lub monitor LCD: sprawne bez uszkodzeń mechanicznych

 

Dlaczego pomoc przez zbiórkę sprzętu?

 

 

Dajesz drugie życie nieużywanym urządzeniom

 

 

Jesteś częścią projektu pomocowego

 

 

Dajesz ukraińskim dzieciom w potrzebie równe szanse w nauce

 

Dlaczego warto wybrać zbiórkę realizowaną przez KAJA KOMPUTER?

Wybierasz sprawdzoną firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży IT

Współpracujemy z Gminą Wschowa, która działa na rzecz uchodźców wojennych, którzy przybyli i zamieszkują w naszym sąsiedztwie

Sprawdzenie i dostosowanie komputera przeprowadza profesjonalny serwis KAJA KOMPUTER

Zbiórka krok po kroku

Masz zbędnego laptopa? Twoja firma wymienia komputery? Oddaj je dzieciom z Ukrainy! Pomożesz im w nauce. Firma KAJA KOMPUTER we współpracy z Gminą Wschowa rozpoczyna zbiórkę komputerów w ramach akcji #razem dla Ukrainy. Przekazane urządzenia zostaną odświeżone, a później trafią do dzieci, które znalazły schronienie we Wschowie i okolicach. Rozdziałem sprzętu zajmie się GMINA Wschowa. Biorąc udział w akcji pomagasz lokalnie , a przy okazji zmniejszasz liczbę elektroodpadów na rynku. Akcja potrwa do odwołania.

Komputery są przyjmowane w Gminnym punkcie zbiórki darów Wschowa, Łazienna 1 oraz w firmie KAJA KOMPUTER, Wschowa Pocztowa 11a. Organizatorzy akcji zastrzegają jednak, że urządzenia muszą spełniać pewne minimalne warunki. Nie mogą być uszkodzone mechanicznie, nie powinny być starsze, niż 7 lat. Każdy komputer / laptop musi być sprawny, posiadać baterię i zasilacz oraz spełniać minimalne wymagania osprzętowe podane na stronie akcji. Do każdego komputera poprosimy o dołączenie deklaracji potwierdzającą darowiznę. Komputery zanim zostaną przekazane uczniom, trafią do serwisu komputerowego, gdzie serwisanci KAJA KOMPUTER przygotują je dla nowych użytkowników.

Preferujemy w zbiórce komputery przenośne – laptopy, które nie wymagają skomplikowanego serwisu, ale przyjmujemy również komputery stacjonarne. Każdy notebook przed wydaniem przejdzie skrupulatny przegląd. W tej akcji ważny jest również dodatkowy ważny aspekt – środowiskowy. Wspólnie z darczyńcami dajemy drugie życie laptopom, ograniczając ilość elektrośmieci. Rozdziałem pozyskanego sprzętu zajmie się Gmina Wschowa, która będzie rozdzielała pomoc.

Pamiętaj… Pomagając innym, pomagasz sobie!

Polecane marki

KAJA Komputer Krzysztof Jasek

Wschowa, ul. Pocztowa 11a
Pn-Pt: 9:00 – 17:00
tel: (65) 547 60 00
handlowy@kajakom.pl

Sława, ul. Waryńskiego 43
Oddział czasowo nieczynny z zachowaniem obsługi telefonicznej i realizacją zamówień z dostawą do Klienta
tel: (65) 547 60 13
handlowy@kajakom.pl

chętnie pomogę
zadzwoń
(65) 547 6000